Praktiski padomi ceļotājiem
Kas un kā jāņem līdzi ceļojumā?
- Pase, kuras termiņš vēl nav beidzies 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.Uzmanību!!!
- Dzimšanas apliecība - bērniem līdz 18 gadiem, ja ceļo bez vecākiem nepieciešama pilnvara vai vecāku atļauja (LR pilsoņiem to var apstiprināt viens no vecākiem, nepilsoņiem jābūt abu vecāku piekrišanai).
- Nauda – katram pēc rocības. Norēķinu kartes – iesakām divas, jo prakse rāda, ka bankomāti mēdz „apēst” Jūsu kartes, bet nedaudz skaidras naudas ceļojumā vienmēr noder nelieliem vai negaidītiem izdevumiem, kā: labierīcības, dzeramnaudas, taksofoni, dažādas ieejas biļetes.
- Ceļa somas – jāpadomā cik viņas būs un ko kurā liksiet? Vienā lielā – viss, ko nevajadzēs autobusā, bet ceļojumā noteikti vajadzēs, kā: apģērbi visām dzīves situācijām, peldkostīmi un pludmales dvielis, ja gaidāma atpūta pie ūdens, modinātājs, lai neaizgulētos, var noderēt arī mobilais telefons.... Autobusa salonā līdzi neliela somiņa, kurā vēlams ielikt: fotoaparātu, videokameru, mitrās salvetes, Jums nepieciešamos medikamentus, pārtiku, kādu uzkodu, kas ērti uzglabājama un ātri nebojājas, krūzīti un karotīti, lietussargu vai lietus mēteli......
- Jūs pats vai pati – mugurā apģērbs, kas palīdz ērti justies autobusā un kājās apavi, pie kuriem pieradušas Jūsu kājas. Salonā noderēs neliels spilventiņš un pleds ar ko apsegties.
Kā droši justies autobusā?
- Autobusa kustības laikā nepārvietojoties pa salonu.
- Nelietojiet alkoholiskos dzērienus.
- Neindējiet sevi ar nikotīnu.
- Neapgrūtiniet citus ceļotājus.
Ko darīt, ja nomaldāties svešā pilsētā?
Palīdzēt var:
- Taksometrs - tikai jāatceras viesnīcas nosaukums un iela, lietderīga būs viesnīcas vizītkarte, kuru neaizmirstiet paņemt līdzi, dodoties uz pilsētu.
- Pilsētas karte – kas ir pieejama viesnīcā vai Jums iedevis gids.
- Policisti vai vietējie iedzīvotāji – valodu prasmes ļoti noderēs.
Ko darīt, ja atpaliekat no grupas?
- Nepieļaut šādu situāciju – uzmanīgi klausīties un ievērot gida norādījumus cikos un no kuras vietas grupa turpinās ceļojumu.
- Sabiedriskais transports – saglabājot vēsu prātu, ar tā palīdzību jānoķer grupa nākošajā nakšņošanas vietā.
- Sazinieties ar grupas vadītāju vai ziņojiet tūrisma aģentūrai.
Kā izvairīties no apzagšanas?
- Nekad nezaudēt vērību, jo diemžēl zog gandrīz visur. Īpaši uzmanīgiem jābūt vietās, kur drūzmējas daudz cilvēku - populāros tūrisma objektos, stacijās, metro, tirgū.
- Neturēt vienkopus skaidro naudas summu, kas ir Jūsu rīcībā, sadaliet pa dažādām Jums zināmām uzglabāšanas vietām.
- Nevērīgi neatstāt dārglietas, naudu, foto/video tehniku un citas vērtīgas lietas autobusā, viesnīcā, atvērtā somā vai brīvi pieejamā kabatā.
Kad un kā mainīt valūtu?
- Mājās, gatavojoties ceļojumam, varat savlaicīgi samainīt zināmu naudas summu, lai maršruta laikā justos mierīgi.
- Tikai oficiālos maiņas punktos, atceraties, ka viesnīcās un stacijās maiņas kurss būs augstāks.
- Esiet uzmanīgi, nemainiet valūtu tumšā diennakts laikā, kādā nedrošā pilsētas rajonā. Drošāk, ja kāds no grupas ir līdzās.
Kas jāzina viesnīcā?
- Mini bārs, telefons, atsevišķi TV kanāli – ir papildus maksas pakalpojumi. Ja tos izmantojat, reģistratūrā izrakstoties no viesnīcas, par šiem pakalpojumiem jāsamaksā.
- Brokastis – katrs tūrists ierodas patstāvīgi, saskaņā ar norādīto laiku. Ēdiens nav paredzēts līdz nešanai.
- Pēc pl. 23.00 – iestājas klusuma laiks, kad nav atļauts trokšņot.
- Aizmirstās mantas – izdevumi, kas saistīti ar to meklēšana un saņemšana būs jāsedz katram pašam.
- Portjē – pakalpojumi, nesot Jūsu ceļasomas, ir ērti un patīkami, bet paredz dzeramnaudas izsniegšanu. Arī istabenes priecāsies, ja par uzkopšanu kā uzmanību atstāsiet nelielu naudas summu.
Lai modrs gars un dzīvot prieks Jūs pavada ceļojumā!
Jūsu BusRent.lv